Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt zelena skola

Zelená škola slúži na vzdelávanie žiakov v oblasti environmentálnej výchovy.

CHARAKTERISTIKA PROJEKTU:

Projekt Zelená škola je súčasťou medzinárodného projektu ECO - SCHOOLS nadácie Foundation for Environmental Education (FEE) uznaný UNESCOM a UNEPOM. Na Slovensku tento program zastrešuje Spoločnosť environmentálne-výchovných organizácií (SEVO) ŠPIRÁLA a národnou koordináciou je poverené centrum environmentálnej a etickej výchovy (CEEV) ŽIVICA.

ÚLOHY PROJEKTU:

Hlavnou úlohou je splnenie sedem krokov k Zelenej škole:

1. Vytvorenie kolégia Zelenej školy (do konca septembra 2010). Kolégium tvoria prevažne žiaci a zástupcovia pedagogických a nepedagogických zamestnancov školy, zamestnávateľa a rodičov. Úlohou je usmerňovať proces certifikácie v škole, riadiť a koordinovať plnenie úloh.

2. Vytvorenie environmentálneho auditu (do konca novembra 2010). Kolégium zhodnotí dopad školy na životné prostredie - dodržiavanie zákonov k ochrane životného prostredia.

3. Stanovenie akčného plánu školy (do konca decembra 2010).

4. Monitoring a hodnotenie (priebežne). Kolégium porovná výsledky jarného a jesenného auditu školy a zhodnotí plnenie úloh.

5. Environmentálny školský vzdelávací program (máj 2011). Škola do školského vzdelávacieho programu zakomponuje environmentálne zameranie školy, prierezovú tému environmentálnej výchovy, samostatný predmet Tvorba životného prostredia.

6. Informácie (priebežne). Kolégium zverejní informácie na nástenke v budove školy a na internetovej stránke školy. Tieto bude pravidelne aktualizovať.

7. Eko-kódex (mája 2011). Žiaci školy a kolégium vytvoria vlastný EKO-KÓDEX k ochrane životného prostredia, ktorý bude vystavený v budove školy.

CIELE PROJEKTU ZELENÁ ŠKOLA:

- nájsť cestu zmeny školy na zelenšiu a zdravšiu,

- prevádzkovať školu v medziach environmenálnych zákonov,

- environmenálne vzdelávať žiakov a zamestnancov školy,

- viesť žiakov k zodpovednosti v oblasti ochrany životného prostredia,

- budovať relaxačno-oddychovú zónu v areáli školy,

- rozvíjať kreativitu žiakov pomocou environmentálnych aktivít,

- viesť žiakov k zdravému životnému štýlu, naučiť ich vyjadriť svoj názor a zlepšiť komunikačné schopnosti.