• OZ KRÓNERKA

Občianske združenie (OZ) KRÓNERKA vzniklo aktivitou rodičov, ktorí chcú pomáhať základnej škole Jozefa Krónera v Martine. Poslaním združenia je podpora školy, pomoc v oblasti materiálnej, finančnej a personálnej za účelom rozvoja duševného a fyzického zdravia detí.

Združenie vyvíja činnosť predovšetkým v oblastiach získavania a združovania finančných prostriedkov, ktoré sa použijú na skvalitnenie a zefektívnenie výchovno-vzdelávacieho procesu, na výpomoc pri úprave a skvalitňovaní vonkajšieho a vnútorného prostredia základnej, a organizovanie aktivít pre deti, rodičov a členov združenia, fyzická a materiálna pomoc pri zabezpečení prác spojených s realizáciou projektov školy, spolupráca na propagácii školy a jej projektov.

Prečo je dobré mať fungujúce Občianske združenie pri školách?

OZ fungujúce popri škole sa zameriava hlavne na zdokonaľovanie výchovno- vzdelávacieho procesu v rámci materiálno- technického zabezpečenia.

Ako občianske združenie získava finančné prostriedky?

OZ hospodária s prostriedkami získanými z rôznych zdrojov:

• z vkladov členov

• členských príspevkov

• sponzorských darov

• príspevkov orgánov samosprávy

• úrokov vkladových účtov

• 2% z daní

• atď...

Čo nás čaká v najbližšej dobe?

1. Členský príspevok na rok 2023 je 1€. Členstvom v OZ môžete pomôcť ZŠ, ktorú navštevujú Vaše deti.

2. V prípade akýchkoľvek pripomienok je Vám k dispozícii nasledujúci e-mail :

kronerka@gmail.com