• Testovanie 9 - 2016

• Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl (okrem žiakov s mentálnym postihnutím) pod názvom Testovanie    9 - 2016 sa uskutoční 6. apríla 2016, t.j. v stredu, z predmetov matematika a slovenský jazyk a literatúra.

Náhradný termín testovana sa uskutoční 19. apríla 2016, t.j. v utorok.

Cieľom testovania je  získať prehľad o výkonoch žiakov na výstupe zo stupňa ISCED 2, porovnať ich výkony v testoch a poskytnúť školám spätnú väzbu a komplexnejší prehľad o testovných predmetoch, ktorý môže pomôcť pri skvalitňovaní vzdelávania. Výsledok slúži ako podklad pre prijímacie skúšky na stredné školy.

Za prípravu a  metodické riadenie priebehu testovania  zospovedá NÚCEM. Za organizačné zabezpečenie testovania zodpovedá riaditeľ školy. Kontrolu objektivity testovania vykonajú zamestnanci ŠŠI a OŠ OÚ. S cieľom zvýšiť objektivitu priebehu testovania riaditelia základných a stredných škôl na základe poverenia OŠ OÚ poveria úlohou externého dozoru pedagogických zamestnancov iných škôl, ktorí nemajú aprobáciu na testované predmety.