• Školské projekty

Projekt -    Škola na kolesách

Už vyše 20 rokov sa realizuje na pôde našej školy vlastný ojedinelý projekt známy ako Škola na kolesách. Pod týmto názvom sa ukrýva cyklus celodenných poznávacích dejepisných exkurzií do regiónov susediacich s oblasťou Turca.

Žiaci v piatom ročníku sa zoznamujú s rodným krajom – Turcom, v šiestom spoznajú historické zaujímavosti Litpova, v siedmom ročníku Oravy, v ôsmom stredného Pohronia a v deviatom ročníku navštívia región stredného Považia. Počas exkurzie žiaci získavajú vedomosti nielen z oblasti histórie, ale aj zemepisu, prírodopisu, spoznávajú osudy významných kultúrnych a historických osobností. Svoje poznatky po absolvovaní exkurzie spracovávajú do projektov a verejne prezentujú.

Projekt školy na kolesách sa stal súčasťou školského vzdelávacieho programu v rámci regionálnej výchovy.