• Testovanie 9 - 2019

• Celoslovenské  testovanie  žiakov 9. ročníka základných škôl (Testovanie 9-2019,T9-2019) sa uskutočnilo 3. apríla 2019 (streda) z predmetov matematika a slovenský jazyk a literatúra.

Na testovaní sa zúčastnia žiaci 9. ročníka základných škôl, vrátane žiakov so špeciálnymi výchovno- vzdelávacími potrebami.

Cieľom testovania je získať obraz o výkonoch žiakov na výstupe z nižšieho stredného vzdelávania, porovnať ich výkony v testoch a poskytnúť školám spätnú väzbu a komplexnejší obraz o testovaných predmetoch, ktorý môže pomôcť pri sskvalitňovaní vzdellávania. Výsledok žiaka slúži ako podklad pre prijímacie skúšky na stredné školy. Testovanie 9 zároveňslúži ako vstupné testovanie pre meranie pridanej hodnoty vo vzdelávaní na stredných školách.

Za prípravu a metodické riadenia priebehu testovania zodpovedá NÚCEM. Za organizačné zabezpečenia testovania zodpovedá riaditeľ školy. Kontrolu objektivity testovania vykonajú zamestnanci ŠŠI a OŠ OÚ.  S ciľom zvýšiť objektivitu priebehu testovania riaditelia škôl na základe poverenia OŠ OÚ poveria úlohou externého dozoru pedagogických zamestnancov iných základných škôl.

VÝSLEDKY TESTOVANIA 9 - 2019

Základné údaje/Predmety MAT SJL