• Testovanie 9 - 2023

celoslovenské  testovanie  žiakov 9. ročníka základných škôl (Testovanie 9-2023,T9-2023)

sa uskutoční 22. .marca 2023 (streda) z predmetov matematika a slovenský jazyk a literatúra.

Náhradný termín testovania sa uskutoční dňa 4. a 5. apríla 2023.

Na testovaní sa zúčastnia žiaci 9. ročníka základných škôl, vrátane žiakov so špeciálnymi výchovno- vzdelávacími potrebami.

Cieľom testovania je získať obraz o výkonoch žiakov na výstupe z nižšieho stredného vzdelávania, porovnať ich výkony v testoch a poskytnúť školám spätnú väzbu a komplexnejší obraz o testovaných predmetoch, ktorý môže pomôcť pri sskvalitňovaní vzdellávania. Výsledok žiaka slúži ako podklad pre prijímacie skúšky na stredné školy. Testovanie 9 zároveň slúži ako vstupné testovanie pre meranie pridanej hodnoty vo vzdelávaní na stredných školách.

Za prípravu a metodické riadenia priebehu testovania zodpovedá NÚCEM. Za organizačné zabezpečenia testovania zodpovedá riaditeľ školy. Kontrolu objektivity testovania vykoná Štátna školská inšpekcia - ŠIC Žilina, RUŠS ZA.  S cieľom zvýšiť objektivitu priebehu testovania riaditelia škôl na základe poverenia RUŠS ZA poveria úlohou externého dozoru pedagogických zamestnancov iných základných škôl.